You are currently viewing Piešťanské riaditeľstvo pomohlo 4 jednotlivcom

Sme veľmi radi, že na základe odporúčania regionálneho riaditeľstva Piešťany sme mohli pomôcť štyrom jednotlivcom, ktorí sa ocitli v nezávideniahodnej sociálnej situácií.

Na základe odporúčania piešťanského riaditeľstva nadácia podporila:

  • Darovali sme 500,- € pánovi Jaroslavovi Pénkavovi, ktorí sa sám stará o svojich dvoch dospelých synov s mentálnym postihnutím.
  • Osamelej matke 2 ročnej dcérky, Martine Havierníkovej, ktorá žije v nevyhovujúcich sociálnych podmienkach sme prispeli na kúpu šatstva, obuvi, hračiek a ostatných výdajov vo výške 500,- €.
  • Pánovi Stanislavovi Zámečníkovi sme darovali 500,- € na kúpu zdvíhacieho zariadenia, ktoré mu uľahčí presun na invalidný vozík.
  • Sumou 500,- € sme prispeli pani Eve Vachovej na rehabilitačný pobyt pre jej trojročného chlapčeka s autizmom.

„Dňa 20.11.2014 sme spoločne so sociálnou pracovníčkou zorganizovali odovzdávanie finančnej pomoci trom ľuďom  na základe odporúčania regionálneho riaditeľstva Piešťany. Odovzdávanie finančnej pomoci sa konalo v Domove dôchodcov v obci Moravské Lieskové. Na odovzdávaní sa zúčastnili všetci zamestnanci domova, a to vytvorilo úžasnú atmosféru. Veľmi vrúcne ma privítala pani Macejková sociálna pracovníčka obce, ktorá výrazne napomáhala aj pri vypracovaní projektov na nadáciu. Finančná pomoc sa odovzdávala formou šekov a nakoniec ešte každý obdarovaný dostal malý darček a to ich tiež veľmi potešilo.
Malá Monika Havierníková  dostala bábiku a to bol môj najkrajší zážitok. Hodila sa na mňa a povedala: „Teta, mne ešte nikto nič nedal.“ To ma naštartovalo a hneď som vyzvala všetkých svojich zamestnancov, aby sa pokúsili týmto ľudom pomôcť. Veď predsa pomáhať sa dá aj inak, ako finančne. Nabralo to tak neočakávaný spád, že už mám aj prvé informácie, že rodina Penkavova dostala válendy a nábytok. Pán Zámečník  dostal plienky a malá Monika obnosené, ale zachované a pekné šatstvo. A ja som si len uvedomila, ako málo stačí niektorým ľudom ku šťastiu.“

Emília Surovčíková, maklér Nové Mesto nad Váhom